Červenec 2014

the fault in our stars.

10. července 2014 v 11:56 | Ela |  Books

Johna Greena, autora této knížky, mám opravdu ráda. Musím ale říct, že ho mám radši jako vloggera než spisovatele. Zatím jsem od něj četla pouze dvě knihy, Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky, ale už teď musím konstatovat, že to prostě nejsou knihy pro mě. Jsou sice čtivé, srozumitelně psané a některé úseky se mi opravdu líbily a přečetla jsem si je vícekrát, ale celkově mě až zas tak nabavily. Pořád ale doufám v to, že při čtení dalších Greenových knih propadnu jeho kouzlu.

U téhle knížky jsem dlouho váhala, jestli si ji mám přečíst, a to z toho důvodu, že je vypráví o dvou tématech, o kterých nerada čtu. Tím první tématem je láska, nikdy jsem prostě neměla ráda romantické knížky. Druhým důvodem je rakovina. Vím, že to není příliš překvapující, ale opravdu nerada čtu knížky o rakovině, protože tahle nemoc je naší rodinou protkaná. Nakonec jsem se ale rozhodla, že si knihu přečtu a nelitovala jsem. Kniha byla opravdu pěkná a dobře se četla, ale asi mě nezasáhla tolik jako ostatní, kteří o ní neustále básnili s blaženým výrazem na tváři. Občas jsem se pousmála při čtení chytře formulovaných vět a dobrých nápadů, ale že bych u ní prolévala emoce nebo mi nějak změnila můj pohled na svět, se říct nedá. Takže bych ji zhodnotila jako dobře napsaný teenagerský román s nepříliš obvyklým tématem.

"I'm a grenade and at some point I'm going to blow up and I would like to minimize the casualties, okay?"

Film jsem také viděla a ohodnotila bych o něco hůře než knihu. Nebyl špatný. Ansel Elgort je sympaťák, Willem Dafoe zazářil (jsem jediná, kdo si nejvíce oblíbil postavu arogantního spisovatele, Petera van Houtena?), ale celkově mě nijak neokouzlil.

submarine.

9. července 2014 v 8:24 | Ela |  Movies

Submarine, v češtině Jmenuji se Oliver Tate, je netradičně zpracovaný romantický film o patnáctiletém klukovi, který je vážně zvláštní.

Oliver žije na předměstí velšského městečka. Snaží se zachránit manželství svých rodičů a také si najít dívku. Obojí se mu ne příliš daří. Celý film je spíše sérií scén, které do sebe většinou ani nezapadají. Myslím, že hlavním plusem u tohohle filmu je zajímavě podaný příběh hlavním hrdinou, který ho vypráví zvláštně a občas i vtipně. Film má spoustu mínusů, ale myslím, že všechno převažuje skvělá hudba Alexe Turnera a Andrewa Hewitta, která mě osobně zaujala nejvíce, ikdyž musím zmínit i skvělé herecké výkony, především Craiga Robertse.

,,Please may Oliver be excused from class. His tiny heart is broken."

A co vy, viděli jste film? Popřípadě četli stejně dobrou, ba i lepší, knížku od Joea Dunthornea?

about me.

8. července 2014 v 20:53 | Ela
Welcome to my blog! Vítejte na mém blogu! Je to už můj několikátý blog a já doufám, že vydrží déle než ty předešlé. Možná se zde objeví pár obratů a citátů v angličtině a francouzštině, protože tyhle dva jazyky prostě miluji!

A teď něco o mně. Je mi sedmnáct let. Ráda čtu, poslouchám hudbu, sleduji filmy či seriály, hraji na kytaru a klavír nebo píšu. Nově jsem našla zalíbení i v tanci, stepuji.
Mé oblíbené seriály: Doctor Who, Sherlock, Merlin, Orange is the New Black, American Horror Story, Fargo, Mad Men, Dexter.
Mé oblíbené filmy: Some Like It Hot, Cloud Atlas, The Green Mile, One Flew Over the Cuckoo's Nest, A Hard Day's Night, Back to the Future.
Mí oblíbení herci: Tom Hanks, Jack Lemon, Matt Smith, Rowan Atkinson, Benedict Cumberbatch, Mark Gatiss.
Mí oblíbení spisovatelé: Stephen King, Dan Brown, J. K. Rowling, Arthur Conan Doyle, Agatha Christie, E. A. Poe, J.D. Salinger, Stieg Larsson, William Shakespeare.
Mé oblíbené kapely: The Beatles, Green Day, Linkin Park, Nirvana, Pink Floyd, Simon & Garfunkel, Led Zeppelin, The Who, Coldplay, Radiohead, R.E.M., The Animals, Muse, Artic Monkeys, Queen, The Doors.
Mí oblíbení skladatelé: Ludwig van Beethoven, Antonín Dvořák, Leonard Bernstein, Antonio Vivaldi, Richard Wagner, George Gershwin, Bedřich Smetana, Hans Zimmer, Frédéric Chopin, Philip Glass, Ludovico Einaudi.

Myslím, že pomocí mých oblíbenců jste si o mně udělali obrázek a snad jsem vás hned ze začátku neodradila.