orange is the new black.

29. března 2015 v 21:18 | Ela |  Series

Minulý víkend jsem na horách viděla první tři díly tohoto seriálu. Ihned mě zaujal, a tak jsem se po návratu domů podívala na další. Teď už mám zhlédnutou celou první sérii a sleduji druhou.

Hlavní hrdinkou seriálu je Piper Chapmanová, která je odsouzená na 15 měsíců do ženského federálního vězení za praní peněz se svou bývalou přítelkyní, drogovou dealerkou Alex. Piper tedy musím vyměnit svůj pohodlný život se svým snoubencem v New Yorku za nepohodlnou oranžovou kombinézu ve federální věznici. Tam se opět setkává s Alex a společně se musí vypořádat se svým vztahem i s celým ekosystémem ženské věznice.

,,This is all just an adventure, with liver and Yoga Jones and, and, and racism."

Ikdyž jsem si hlavní hrdinku nezamilovala, tenhle seriál mám opravdu ráda, a to díky různorodým postavám, se kterými se tu setkáváte. Každý díl je věnován jedné z nich, takže se dozvídáte něco o minulosti hispánské rodinky, náboženské fanatičky, buddhistky, transsexuálky, ruské šéfkuchařky, feťačky, atletky a zločinech, díky kterém se do vězení dostaly. Postavy jsou jako z masa a kostí, v každém je zkrátka něco špatného i dobrého. Musím říct, že všechny herečky odvedly vážně skvělou práci.

Ikdyž je tento seriál z poměrně depresivní prostředí, humor mu neschází. Některé momenty jsou zkrátka tak absurdní a ironické, že se nad nimi nejde nepousmát.
 


Komentáře

1 barlie barlie | Web | 30. března 2015 v 21:06 | Reagovat

Jsem ani nevěděla, že se na to díváš :D
Už jsem o něm slyšela, že je super. Můžu si ho připsat na nekončící seznam seriálů, který chci vidět :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.