jak se filmy stávají kultem?

6. srpna 2015 v 10:31 | Ela |  Movies
He's wonderful omg Untitled Pinterest

Dlouho mi vrtalo hlavou, proč se tolika lidem (především ženského pohlaví) líbí Johnny Depp, Leonardo DiCaprio, Antonio Banderas nebo George Clooney. Nemyslím si, že jsou oškliví nebo špatní herci. Přesto si ale myslím, že je určitě spousta atraktivnějších, sympatičtějších, ba i lepších herců, proč jsou tedy populární především tihle? Možná už to teď není úplně aktuální a idoly ženských srdcí jsou momentálně jiní, ale nad těmito jsem zkrátka dumala dlouho. Neviděla jsem všechny filmy, ve kterých se objevili, takže nemůžu soudit, ale většinou mě jejich výkon nijak neoslnil. Prostě měli dobrou roli (teď narážím především na DiCapria a Deppa), kterou by zvládl každý ,,průměrný" herec. Pokud jsou vaše názory jiné, ráda si je přečtu dole v komentářích. To je vlastně ten důvod, proč se na toto téma rozepisuji. Nechci se hádat a tvrdit, že tihle herci nestojí za nic (to si ani nemyslím). Jen mě zajímá, co na nich vidíte...

Dále bych chtěla zmínit tři filmy, u kterých taky nechápu, co na nich lidé vidí. Nejsou špatné, ale také nechápu proč až tak oblíbené a dobře hodnocené.Pulp Fiction: Historky z podsvětí

Děj Pulp Fiction tvoří tři příběhy z losangeleského prostředí, které se v několikách scénách pojují a prolínají. V hlavních rolích John Travolta a Samuel L. Jackson jako dva nerozluční ganstři mají za úkol postarat se o manželku mafiánského bosse Miu (Uma Thurman). V dalším příběhu je hlavním hrdinou Bruce Willice jako boxer, jehož kariéra se chýlí ke konci a ve třetím příběhu figuruje pár zlodějů Pumpkin (Tim Roth) a Honey Bunny (Amanda Plummer), kteří se snaží vykrást retauraci.
Na film jsem se podívala, díky množství kamarádů, kteří se nad ním neustále rozplývali a označovali ho za svůj nejoblíbenější film. Upřímně jsem ihned po shlédnutí byla dost zklamaná. Film byl dobrý, ale na to že na ČSFD.cz nese označení 13. nejlepší film a 3. nejoblíbenější a pořád slýchám o tom jak je to nejkultovnější film všech dob, jsem čekala víc. Pár scén se mi líbilo, ale musím se přiznat, že většinu času mě film nudil. Nezachránilo to ani hvězdné obsazení. Možná je to tím že filmů Quentina Tarantina jsem moc neviděla a zatím jsem jim nepřišla na chuť. Ale prozatím končím s tím, že Pulp Fiction rozhodně není mým oblíbeným filmem...


Osvícení

V hlavní roli Jack Nicholson jakožto spisovatel Jack Torrance hledá klidné místo pro psaní nového románu, proto příjmá místo správce horského hotelu. Při pohovoru se dozvídá o předešlém správci, který z ubytování na samotě zešílel, zavraždil svou ženu a dvě dcery, a poté se zastřelil. To ale Jacka neodradí a se svou ženou a jejich malým synkem Dannym se do hotelu přestěhuje a začíná psát svou knihu. Brzy však také on začíná přicházet o rozum.
Film jsem viděla nedávno. Po tom, co jsem dočetla knihu Doktor Spánek, která navazuje na knihu Osvícení (hlavním hrdinou zde je Dan Torrance), jsem se rozhodla podívat alespoň na film v očekávání, že mi leccos osvětlí. To jsem se mýlila. Dokonce mám dojem, že končí vlastně úplně jinak než ta kniha, ale nejsem si jistá a nechci spoilerovat. Tu knihu si rozhodmě přečtu.
A teď k tomu, proč se mi vlastně film nelíbil. Očekávala jsem horor a toho se mi bohužel nedostalo. Strašidelná hudba působila spíš komicky, stejně tak i ony ,,hororové" scény. Musím zmínit skvělý Nicholsonův výkon, jen škoda, že vypadal jako psychopat už od začátku. Osobně bych tento film zhodnotila jako podprůměrný horor - dobrý, ikdyž nepříliš originální námět, bohužel dost špatně zfilmovaný - ikdyž vím, že spoustě se tenhle film opravdu líbí a na ČSFD.cz (ano, opět se oháním tímhle) získal úctihodnou 49. příčku.


Vlk z Wall Street

Jako třetí film jsem vybrala film Vlk z Wall Street s Leonardem DiCapriem v hlavní roli. Tenhle film (pokud vím) sice není žádným kultem ani není zas tak opěvovaný jako ty dva předešlé, ale to bude asi tím, že je teprve dva roky starý. Byl pětkrát nominovaný na Oscara (nejlepší film, režie, hlavní herec, vedlejší herec, adaptovaný scénář) a DiCaprio za něj dostal cenu Zlatý Globus.
Film je adaptací stejnojmenné knihy makléře Jordana Belforda, který v ní popsal svůj raketový vzestup k pohádkovému bohatsví až následný pád za mříže. Je plný balíků peněz, nesčetných orgií, lehčích i tvrdčích drog a samozřejmě i sprostých slov. Proto se tolika lidem líbí? Pamatuji si, jak spousta lidí odcházela s kina s úsměvem na tváři. Jak mi kamarádi vyprávěli, že je to nejlepší film, co za poslední dobu viděli. Vážně lidi? Mně osobně se tam líbila jedna scéna. Herecké obsazení ušlo. Ale většinu filmu jsem spíše protrpěla. Úplně ten film neodsuzuji, ale jednou stačilo...

Díky za přečtení mých názorů. Pokud se mnou nesouhlasíte a některý z výše zmíněných filmů se vám líbí, napište mi prosím proč. Třeba změním názor!
 


Komentáře

1 blackbird blackbird | Web | 15. srpna 2015 v 13:42 | Reagovat

Tákže nejdřív se zastanu George, protože George má rozhodně něco o sebe! Clooney je nehorázně charismatický člověk, má úplně bombastickej hlas.
Pulp Fiction jsem už dlouho neviděla, ale přišla mi fajn, hlavně mi je sympatickej Tarantino je to takovej magor :D A mám ráda znělku, je to rozhodně zajímavej film, tak se nedivím, že vzbudil takový ohlas.
Osvícení neznám, asi ani neplánuju nějak si to přečíst King mě vubec neláká.
A Leonardo diCaprio bylo by zbytečný ti ho vymlouvat, ale Leo je prostě naprosto senzační herec (no doubt about it) a líbí se mi jak v poslední době se hrozně zajímá o ekologii, viděla jsem i pár jeho proslovu a je to skvělej člověk.
Vlk z Wallstreet byl vtipnej film, ukazoval zas jiný prostředí, jak to chodí u boháču a jak rychle se mužou dostat dolu.
Teď mám chuť podívat se i na Pulp Fiction i Vlk z Wallstreet :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.